Американски 150А CCS2 до CCS1 адаптер Адаптер за брз полнач за станица за полнење електрични возила

Краток опис:

Ставка: 150A CCS 2 до CCS 1 EV адаптер
Приклучок CCS Combo 2 Приклучок за конвертор во CCS Combo 1
Ако вашето електрично возило има европски стандард CCS Combo 2 за влез за брзо полнење DC, и сакате да користите брзи полначи DC во САД, Кореја или Тајван, тогаш овој адаптер е за вас! Овој издржлив адаптер му овозможува на вашето возило CCS Combo 2 да се полни со полна брзина на сите станици за брзо полнење CCS Combo 1. Адаптер 200A CCS Combo 2 до Combo 1

 • FOB Цена: 0,5 американски долари - 9,999 / парче
 • Мин. Количина за нарачка: 100 парче/парчиња
 • Способност за снабдување: 10000 парче/парчиња месечно
 • Детали за производот

  Тагови на производи

  Детални димензии

  Карактеристики
  1. Во согласност со стандардите на IEC 62196-3: 2014
  2. Убав изглед er рачно ергономски дизајн , лесен приклучок
  Механички својства
  1. Механички век: приклучете/извлечете без товар > 10000 пати
  Електрични перформанси
  1. Номинална струја : 150A
  2. Работен напон : 1000V DC
  3. Отпорност на изолација > > 5MΩ (DC500V
  4. Зголемување на терминалната температура : < 50K
  5. Отпорен напон : 2000V AC/1мин
  6. Отпорност на контакт : 0.5mΩ Макс
  Применети материјали
  1. Материјал на куќиште: Термопластика
  2. Терминал : Легура на бакар, површина позлатена
  3.Внатрешно јадро: Термопластика
  3. Одлични перформанси за заштита, степен на заштита IP54 (работна состојба)
  Еколошки перформанси
  1. Работна температура: -30 ° C ~+50 ° C

  Избор на модел и стандардно ожичување

  Модел Номинална струја Спецификација на кабел
  35125 150А 1AWG*2C+6AWG*1C+20AWG*6C


 • Претходно:
 • Следно:

 • Оставете ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
  • Следете н:
  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • youtube
  • instagram

  Оставете ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја